“2020’ye Bomba Gibi Gireceğiz!”

Ara 12, 2019 by Antalya Turizm Fuarı in  2019 - Basın Haberleri

“2020’ye Bomba Gibi Gireceğiz!”

28-29 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşen Antalya Turizm Fuarı, alanında uzman birçok turizm profesyonellerine ev sahipliği yaptı. Yoğun ilgiyle karşılaşılan fuarda gerçek turizm profesyonelleri fuar hakkındaki görüşlerini ve 2020 hedeflerini anlattı. Belconti Hotel & Resort Genel Müdürü Hakan Toksöz, Antalya Turizm Fuarı’nı ve Belconti Hotel & Resort’ün 2020 hedeflerini değerlendirdi.

Antalya Turizm Fuarı Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na denk gelen böyle bir turizm fuarını bizlere yaşattığınız için çok sizlere teşekkürlerimi iletiyorum. Dünden beri hala heyecanımız bitmedi. Fuarı düzenleyen herkese böyle özel bir günde bizi ağırladıkları için teşekkürlerimizi iletiyoruz. GM Dergi olarak Antalya’da şimdiye kadar olmayan bir şeyi yaptınız. Bu bir ilkti ve bundan sonra da bu işin katlanarak büyüyeceğini tahmin ediyorum. Bundan sonra biz tesis olarak sizlere destek vereceğimize de söz veriyoruz.

Belconti Resort Olarak 2020 Hedefleriniz Nelerdir?

2019 harika bir sezon geçirdik son istatistikler çıktıktan sonra tabii durum daha netleşecek. Ama şimdiye kadar olan bütün dönemlerin rekoru gibi görünüyor. Bütçe geliri olarak olmayabilir ama misafirler için gayet iyi bir sezon geçti. 2020’nin de gelişi herhangi bir siyasi ya da başka bir jeopolitik olay olmadığı sürece son derece iyi gidecek gibi gözüküyor. Yeni pazarlar yerine oturmuş eski pazarlar ivme kazanıyor. Kaybetmiş olduğumuz pazarlarında daha büyüyerek gelişeceğine inanıyoruz.İyi bir pazarlama yapabildiğimiz sürece gayet güzel bir 2020 bizi bekliyor. Belconti olarak bir aile oteli konseptiyle hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu konseptlerimizin arasına sürpriz birkaç tane konsept daha ekleyeceğiz.  Bu kış bir takım tadilatlar yapıyoruz. Yani 2020’ye bomba gibi gireceğiz.

Profesyonellerin Gözünden Antalya Turizm Fuarı

Ara 11, 2019

Sektör Profesyonellerinin Gözünden Antalya Turizm Fuarı

Turizmin Kalbi bu yıl ilk defa “Antalya Turizm Fuarı” ile Antalya’da attı. 28 – 29 Ekim tarihinde düzenlenen Antalya Turizm Fuar’ı, birçok gerçek turizm profesyonellerine ev sahipliği yaptı. İşte Sektör profesyonellerinin Gözünden Antalya Turizm Fuarı !!!

“Antalya’da Yapılması Büyük Önem Taşıyor”

Kilit Global Genel Müdürü Sezgin Özer: İlk senesine göre büyük bir ilgi ve katılım vardı. Diğer senelerde de artan bir ivmeyle yükselmeye devam edecektir. Bu fuarın en önemli özelliği turizmin başkentinde Antalya’da yapılmış olmasıdır.Başlı başına diğer fuarlara göre çok farklı bir fuar organizasyonu ile karşılaştık. Gözlemlerime göre ilgi ve alaka da çok iyiydi. Memnun edici, bir fuardı.

“Antalya’ya Kazandırılmış Olan En Büyük Değerdir”

Perili Bay Resort Hotel İşletme Müdürü Volkan Şimşek:Antalya Turizm Fuarı, Antalya’ya kazandırılmış olan en büyük değerdir. Sezon sonuna denk gelmesi bence çok güzel olmuş. Antalya’nın tam bu dönemde yani Ekim ayının sonlarında Kasım ayı başlarında bir fuara ihtiyacı vardı. İlk başlangıcı için bence çok başarılı bir organizasyon olmuş. Tebrik ediyorum. Özellikle fuarı insiyatif alıp da gerçekleştiren Selçuk Meral’in de başarılarının devamını diliyorum.

“Tüm Paydaşlar Desteklemeli”

Göçtur Anonim Şirketi Genel  Müdürü Hakan Alpay: Antalya Turizm Fuarı ilk yıl için oldukça yoğun bir katılımcı ve profesyonelle bizleri karşıladı. İş ortaklarımızla sezonun yoğunluğunda bir araya gelememiştik. Bu fuar bizi buluşturdu. İlk yıldaki bu hareketlilik önümüzdeki seneler için daha fazla katılımın olacağının bir göstergesidir. Önümüzdeki yıllarda da turizm sektörünü birleştirici fuar olma niteliğini arttırarak devam edecektir. Benim için en önemli olan nokta turizm kenti Antalya’nın, kendi turizm fuarına kavuşmasıdır. Bu anlamda tüm turizm paydaşlarının destek vermesi diğer önemli bir konudur. Çünkü bu fuarlar sektörün bir araya geldiği, en azından kısa vadede çözülmesi gereken problemlerin çözülebildiği platformlardır.

“Fuar Oldukça Kalabalıktı”

Kesit Tur Sahibi ve TÜRSAB BTK Başkanı Ferit Turgut:Geldim, gördüm ve çok beğendim. Çok değişik bir yerleşim düzeni oluşturulmuş. Çok özel bir dizayn titiz bir çalışmanın sonucu muhteşem olarak karşımızda duruyor. Fuar oldukça kalabalıktı ve bu da büyük bir başarı. Çoğu arkadaşımızın da burada olmasını sektör adına beni sevindirdi. Emeği geçenlere teşekkürlerimi iletirim.

“Antalya’nın Böyle Bir Fuara İhtiyacı Vardı”

Kilit Hospitality Group Kurumsal İletişim ve Eğitim Direktörü Adil Gürkan:Antalya’nın böyle bir fuara ihtiyacı vardı. GM Center ekibine yürekten teşekkür ediyorum.

 

“A’ Dan Z’ Ye Tüm Detaylar Düşünülmüş”

Emir Cargo Kurucusu Hüseyin Kaplan : “Yurt dışında da bir çok fuara katılan biri olarak, muhteşem bir fuar olduğunu belirtmek isterim. A’dan Z’ye tüm ayrıntılar özenle düşünülmüş. Katılımcıların yemeğinden, stant görevlilerine kadar, logoların tüm stantlarda olmasına kadar titizlikle katılımcının memnuniyeti için çalışılmış. Workshoplarda belirlenen kişiler ve konularda sektöre ışık tutacak nitelikte idi. Keyifli bir fuar olmuş, emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

“Antalya Turizm Fuarı için sonsuz Teşekkürler !”

Steps Production Kurucusu Mehmet Boztaş: “Antalya Turizm Fuarı ilk yılında bunu yaptı ise, gelecek yılları sabırsızlıkla bekliyorum. Muhteşem bir organizasyon, emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Türk Turizmine ve Turizmin Başkenti Antalyamıza bu fuarı kazandırdığı için sonsuz teşekkürler. Biz de bu konu da katılım desteği vererek onların yayında olmaya devam edeceğiz. Antalya’nın turizmine katkılarından dolayı GM Center ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral’i Tebrik ederim.”

“Fuarda Gürültü Kirliliği Yoktu”

Effect  Firması Kurucuları Olga Eser & Ahmet Eser:  Öncelikle bu organizasyonun bir parçası olmaktan ve bu fuara destek vermekten onur duyduğumu belirtmek isterim. Bu fuarın Antalya’da olmasından çok mutluyuz. Türkiye’de bugüne kadar bu konsepte başka bir fuar hiç görmedim. Antalya Turizm Fuarı’nın da bu konsepte ev sahipliği yapması da bizi ayrıca gururlandırdı. Fuarda gereksiz sesler ve gürültü kirliliği olması biz katılımcıları mutlu etti. Herkes Sağlıklı bir şekilde B2B görüşmelerini gerçekleştirdi. Sadece profesyonellere yönelik ve iş odaklı olması da fuarın en memnun edici özelliğidir.

“TÜRSAB Olarak Önümüzdeki Senelerde Gerekli Desteği Sağlayacağız”

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nezih Hacıalioğlu: Antalya’nın böyle bir fuara ihtiyacı vardı. Uzun yıllardan sonra böyle bir fuar olması ve buna öncülük edinilmesi sebebiyle özellikle katılımcılara ve geniş katılım itibariyle de fuar ziyaretçilerine teşekkür ederiz. Ülkemiz böylece büyük bir fuar daha kazanmıştır. Esas olan bunun sürekliliğidir. Bizler TÜRSAD olarak önümüzdeki senelerde bu fuara gerekli destekleri sağlayacağız.

 

“Bu Fuar Sektördeki Çok Büyük Bir Açığı Kapattı”

DengeTek/Asisia ve My Time Global Kurucusu Tolga Yılmaz: Antalya Turizm Fuarı aslında çok büyük bir açığı kapattı. Yıllardır Antalya turizmcilerinin İstanbul’a, İzmir’e ya da yurt dışına taşınması aslında asıl değerin Antalya olduğu göz ardı edildiği bir durumdu. Ben GM Center ve Antalya Fuarı Kurucusu Selçuk Meral’e çok teşekkür ederim. Gerçekten güzel bir etkinliğe imzasını attı ve bu açığı kapattı.  Daimi olmasını ve her geçen sene kalitesinin giderek artarak devam etmesini diliyorum. Biz katılımcılar olarak çok memnunuz. Başarılarınızın devamını diliyoruz.

 

“Antalya Turizm Fuarı’nın Kendine Has Bir Stili Var ”

Karatbars Türkiye Temsilcisi Feridun Güven: İlk defa yapılan bu fuar gerçekten çok başarılı. İki hafta önce fuar için Moskova’daydım.  Orası bambaşkaydı, ama burasıda bambaşka. Bu fuarın kendine has bir stili olması en beğendiğim yönüydü. İnanıyorum,  Antalya Turizm Fuarı, ilerleyen yıllarda daha da gelişecek ve büyüyecektir. Emeği Geçen herkesi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

 

“Muhteşem Bir Kurgu Ve Sonuç Başarı ”

Marka Event Kurucu Başkanı Barış Yalaz: Öncelikle GM Center Ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral’eböyle muhteşem bir kurgu ile bu başarılı organizasyonu yarattığı için çok teşekkür ederim. Antalya’nın buna ihtiyacı vardı. İlerleyen dönemlerde turizmin kalbi olan Antalya’da bu fuarın gelişerek büyüyeceğine inanıyorum.

 

“Tamamen Turizmcilerin Yer Aldığı Bir Fuar”

Olympos Teleferik Satınalma ve Pazarlama Müdürü Haydar Culfa: Fuar çok güzel olmuş. Antalya Turizm Fuarı’nın çok şık ve kaliteli bir görüntüsü var. Diğer fuarlardan çok farklıdizayn edilmiş.Diğer fuarlardaki karışık bir görüntü bu fuarda yoktu. Bu fuarın diğer bir dikkat çekici yönü ise, tamamen turizmle alakalı ve turizmcilerin yer aldığı bir fuar olması. Antalya’nın böyle bir fuara ihtiyacı vardı.

 

“GM Dergisi’nin Ellerine Sağlık”

Kahramanmaraş Clarion Hotel Genel Müdürü İbrahim Göğem: İnanılmaz keyifli ve inanılmaz güzel bir fuar olmuş. Daha birincisinin yapılmasına rağmen yıllardır bu işi yapan insanlara taş çıkartmışsınız. Kaliteli bir iş düzenlemişsiniz. GM Dergisi’nin ellerine sağlık.

 

“Gerçekten Çok Beğendim”

TÜRSAB Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden: Antalya Turizm Fuarı sektör adına gerçekleşmiş çok güzel bir proje. Bölgenin böyle bir organizasyona ihtiyacı vardı. Gerçekten çok beğendim. Emeği geçen herkesi tebrik ederim. Fuara katılımlarından dolayı da yurt dışından gelen tüm seyahat acentelerine teşekkür ederim.

 

 

 

Antalya Turizm Fuarı’na Workshoplar Damgasını Vurdu

Ara 09, 2019

Antalya Turizm Fuarı’na Workshoplar Damgasını Vurdu

Tourism Hotel Management

Antalya Turizm Fuarı, 28-29 Ekim 2019 tarihlerinde Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.  Turizm dünyasındaki en son gelişmelerini katılımcılar ve turizm profesyonelleri ile paylaşan fuar, Workshoplarla gündeme damgasını vurdu. Akademisyenler tarafından değerlendirilip hazırlanacak sonuç raporu sektörün yol haritası olma niteliği taşıyacak.

Tourism Hotel Management

 

Turizm dünyasının tüm paydaşlarını bir araya getiren fuar kapsamında 15 farklı kategoride turizm komiteleri iki gün boyunca turizmin önemli konularını masaya yatırdı. Ulusal ve uluslararası turizm uzmanlarının yer aldığı komitelerin değerlendirmeleri 2020 yılına ışık tutarken ve turizmin gelecek yılına  da ışık tutacak.

Tourism Hotel Purchasing

 

 

Tourism Online

 

Tourism Human Resource

 

Tourism Technology

 

Turizm Sektörü 15 Farklı Kategoride Analiz Edildi

28-29 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde başarıyla gerçekleşen Antalya Turizm Fuarı’nda, ortak akılla “Turizmin Kalbi” konuları masaya yatırıldı. Toplam 15 farklı kategoride komite kuruldu. Sektörün öncü isimlerinin yer aldığı  Tourism Technology, Tourism Online, Tourism Human Resource, Tourism Hotel Sales & Marketing , Tourism Media ,Tourism Hotel Management , Tourism Agency & Tour Operator , Tourism Spa and Wellness , Tourism Entertainment , Tourism Hotel Purchasing , Tourism Gastronomi , Tourism Healty, Tourism M.I.C.E, Tourism Germany Market, ve Tourism CIS Market sektörü, uzmanlar tarafından derinlemesine analiz edildi.

 

 

Tourism Agency & Tour Operator

Tourism Human Resource

Tourism Germany Market

 Sektörün Check-Up’ı Niteliğinde

İki gün boyunca süren fuarda, farklı sektörlerin önde gelen isimleri birbirinden farklı konuları masaya yatırdı. 15 ayrı komitenin sunumlarında konular, Swot analizi şekilde workshop takipçilerine sunuldu. Turizm Endüstrisinin yol haritası niteliği taşıyacak sunumlarda, turizm dünyasına turizm ekonomisi, turizmdeki canlanmayı kalıcı kılmak için atılması geren adımlar, geleceğin turizmine dair öngörülerde bulunuldu.

Tourism Healty

 

Sektörün yol haritasını çizecek

Yapılan bu swot analizleri ilerleyen zamanlarda akademisyenler tarafından sonuç raporu haline getirilerek turizm sektörünün tüm aktörleriyle paylaşılacak. Sonuç raporunda çeşitli stratejik senaryolar ortaya konulacak. Antalya Turizm Fuarı kapsamında oluşturulacak sonuç raporu; sektörün Check-Up‘ı niteliği taşıyacak.

Tourism Gastronomy

Tourism Hotel Sales & Marketing

Tourism Russia Marketing

Tourism Russia Mice Marketing

 

Tourism Media

“Sektör Bu Fuara Destek Olmalı”

Ara 12, 2019

“Sektör Bu Fuara Destek Olmalı”

28 – 29 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşen Antalya Turizm Fuarı turizm sektöründen birçok profesyonele ev sahipliği yaptı. Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan Antalya Turizm Fuarı ve Jolly Tur’un 2020 planları hakkında konuştu.

Antalya Turizm Fuarı Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?

Antalya’nın böyle bir fuara ihtiyacı vardı. Antalya Turizm Fuarı’nın yaz sezonuna yönelik kontratların yapıldığı bir dönemde  gerçekleşmesi çok olumlu oldu. İç pazar olarak baktığımızda İzmir ve diğer fuarlarda önemli. Ama bunlar artık iş başlamış belli bir yere gelmiş; ondan sonra oturulan bir araya gelinen fuarlardı. İyi organize olmuşlar. Stant, tasarım ve hizmetler oldukça başarılı. Bu, ilk kez düzenlenen fuar için hiç kolay değil. Bizim için de çok rahat bir hazırlık süreci oldu. Diğer fuarlarda kendi hazırlığımızı kendimiz yapıyoruz. Ama burada her şey hazır… Geliyoruz ve direkt işimize konsantre oluyoruz.

Jolly Tur’un 2020 Hedefleri Nelerdir?

Sektörün biraz daha destek olması gerekiyor. Fuarın gerçekleşme tarihinin biraz öne alınması daha iyi olabilir. Ekimin ortalarında yapılmasının daha verimli olacağını düşünüyorum.Fuar kesinlikle ilk olmasına rağmen çok başarılı. Bizim açımızdan da faydalı ve keyifli geçiyor. Bir araya gelip iş ve yeni senenin hedeflerini konuşabildiğimiz bir süreç oldu. Etkili ve faydalı oldu. Ve beklentimizi karşılıyor. Umarım seneye daha iyi olur.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comment *