“Antalya Turizm Fuarı Yerinde Pazarlama Sağladı”

Ara 12, 2019 by Antalya Turizm Fuarı in  2019 - Basın Haberleri

“Antalya Turizm Fuarı Yerinde Pazarlama Sağladı”

Antalya’da düzenlenen ilk turizm fuarı olan Antalya Turizm Fuarı kapsamında; Calista Resort Satış Pazarlama Direktörü Gürsel Kaya,  fuara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Antalya Turizm Fuarı hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Sürecin başlangıcından beri hem şahsım hem de otelim olarak bu organizasyona elimizden geldiği kadar destek vermeye çalıştık. Neden destek vermeye çalıştık? Çünkü Antalya yüksek turist potansiyeline sahip, geniş çaplı ülkelerden turist ağırlıyor. Turizmin kalbi olan yerde böyle uluslararası bir organizasyon olması çok önemliydi. Bunu başaran Selçuk Meral’e ve Ekibine teşekkür ederim.

 

Ürünlerimizi Birebir Gösterme Fırsatı Yakaladık

Antalya Turizm Fuarı ile Yerinde Pazarlama imkanı buldunuz. Bunu yıllardır hayal ediyordunuz, bu konudaki  duygularınızı alabilir miyiz?

 

Böyle bir yerde kendi şehrimizde, otellerimizin olduğu yerde paydaşlarımızla, partnerlerimizle bir araya gelip onlarla sezon sonunda vakit geçirmek çok önemli. Hem geçmiş sezonu değerlendirip hem de gelecek sezonla ilgili fikir geliştiriyoruz. İş gücümüzü artırmak için bir aradayız.  Ürünlerimizi kendi yerlerinde pazarlayacak argümanları birebir gösterip, anlatıyoruz. Sözlerimizi anlatmak başka, yerinde pazarlama başka. Çok başarılı bir fuar geçiyor.

 

Fuarın gelecek senelerdeki durumu ne olur, sizce?

 

Buraya katılan bütün katılımcılar ve katılamayan katılımcılar önümüzdeki seneler bu fuara ciddi destekler verecektir. Buna canı gönülden inanıyorum. Çok değil, 3 sene  sonra Antalya’nın turizmde adı geçen bir fuara sahip olacağına inancım sonsuz. Tekrardan emeği geçen herkese teşekkürler.”

“Antalya Turizm Fuarı Sektöre Öncülük Etti”

Ara 11, 2019

Sunis Grup Ceo’su Murat Erdoğan: “Antalya Turizm Fuarı Sektöre Öncülük Etti”

Sunis Grup Ceo’su  Murat Erdoğan ile bu yıl ilki gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Antalya Turizm Fuarı’nı ve Sunis Grup olarak gelecek planlarını konuştuk. Erdoğan, Antalya’ya böyle bir fuarın kazandırılmasından dolayı teşekkür ediyoruz, dedi.

Antalya Turizm Fuarı hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Bu yıl GM Center’ın bünyesinde bulunan Gm Turizm ve Yönetim Dergisi olarak önemli bir organizasyona öncülük ettiniz. Öncelikle kutluyorum. Biz de elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Antalya’ya böyle bir fuar kazandırdığınız için teşekkür ediyoruz.

 

Beklemediğimiz Kadar Güzel Bir Fuar

Konuştuğum birçok arkadaşımızdan “Beklemediğimiz kadar güzel bir fuar ile karşılaştık” yorumunu aldım. Ben ise bunu bekliyordum. Antalya için mutlaka yapılması gereken bir fuardı.  Türkiye’de turizmin başkentini Antalya olarak kabul ediyorsak, şimdiye kadar böyle bir fuarın olmaması büyük bir kayıptı. Sizlere tekrardan teşekkür ediyorum. Ve eminim yıllar içinde çok daha iyi yerlere ulaşacaktır. İlerleyen yıllarda katılımın da 5 kat daha fazla olacağına eminim.

 

Sunis Grup olarak gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Sunis Grup interaktif bir grup. Biz bu yıl Thomas Cook faciasını önceden tahmin ettiğimiz için bu olaydan grup olarak çok zarar görmedik ve görmeyeceğiz. Olayın hemen ardından değişik pazarlara yönelerek acentelerle temasa geçerek durumu kompanse ettik.

 

Yeni plan ve projeleriniz var mı?

2020 yılında güzel ve verimli bir sezon geçirirsek Ege ve Kaş’taki projelerimizi en kısa sürede hayata geçireceğiz. Ülkemizde daha fazla turisti ön görüyorsak yatak sayısını artırmalıyız. Biz de yatırımlarımızla turizme katkı vermeye devam edeceğiz.

Antalya Turizm Fuarı’na Workshoplar Damgasını Vurdu

Ara 09, 2019

Antalya Turizm Fuarı’na Workshoplar Damgasını Vurdu

Tourism Hotel Management

Antalya Turizm Fuarı, 28-29 Ekim 2019 tarihlerinde Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.  Turizm dünyasındaki en son gelişmelerini katılımcılar ve turizm profesyonelleri ile paylaşan fuar, Workshoplarla gündeme damgasını vurdu. Akademisyenler tarafından değerlendirilip hazırlanacak sonuç raporu sektörün yol haritası olma niteliği taşıyacak.

Tourism Hotel Management

 

Turizm dünyasının tüm paydaşlarını bir araya getiren fuar kapsamında 15 farklı kategoride turizm komiteleri iki gün boyunca turizmin önemli konularını masaya yatırdı. Ulusal ve uluslararası turizm uzmanlarının yer aldığı komitelerin değerlendirmeleri 2020 yılına ışık tutarken ve turizmin gelecek yılına  da ışık tutacak.

Tourism Hotel Purchasing

 

 

Tourism Online

 

Tourism Human Resource

 

Tourism Technology

 

Turizm Sektörü 15 Farklı Kategoride Analiz Edildi

28-29 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde başarıyla gerçekleşen Antalya Turizm Fuarı’nda, ortak akılla “Turizmin Kalbi” konuları masaya yatırıldı. Toplam 15 farklı kategoride komite kuruldu. Sektörün öncü isimlerinin yer aldığı  Tourism Technology, Tourism Online, Tourism Human Resource, Tourism Hotel Sales & Marketing , Tourism Media ,Tourism Hotel Management , Tourism Agency & Tour Operator , Tourism Spa and Wellness , Tourism Entertainment , Tourism Hotel Purchasing , Tourism Gastronomi , Tourism Healty, Tourism M.I.C.E, Tourism Germany Market, ve Tourism CIS Market sektörü, uzmanlar tarafından derinlemesine analiz edildi.

 

 

Tourism Agency & Tour Operator

Tourism Human Resource

Tourism Germany Market

 Sektörün Check-Up’ı Niteliğinde

İki gün boyunca süren fuarda, farklı sektörlerin önde gelen isimleri birbirinden farklı konuları masaya yatırdı. 15 ayrı komitenin sunumlarında konular, Swot analizi şekilde workshop takipçilerine sunuldu. Turizm Endüstrisinin yol haritası niteliği taşıyacak sunumlarda, turizm dünyasına turizm ekonomisi, turizmdeki canlanmayı kalıcı kılmak için atılması geren adımlar, geleceğin turizmine dair öngörülerde bulunuldu.

Tourism Healty

 

Sektörün yol haritasını çizecek

Yapılan bu swot analizleri ilerleyen zamanlarda akademisyenler tarafından sonuç raporu haline getirilerek turizm sektörünün tüm aktörleriyle paylaşılacak. Sonuç raporunda çeşitli stratejik senaryolar ortaya konulacak. Antalya Turizm Fuarı kapsamında oluşturulacak sonuç raporu; sektörün Check-Up‘ı niteliği taşıyacak.

Tourism Gastronomy

Tourism Hotel Sales & Marketing

Tourism Russia Marketing

Tourism Russia Mice Marketing

 

Tourism Media

“Antalya’ya Böyle Bir Fuar Gerekliydi”

Ara 12, 2019

“Antalya’ya Böyle Bir Fuar Gerekliydi”

Almanya seyahat pazarına ilişkin önemli bir birikime sahip olan Hüseyin Baraner ise şu değerlendirmelerde bulundu:

İlki gerçekleşen Antalya Turizm Fuarı’nın stand tasarımı, katılım ve sunumlar açısından ele alındığında oldukça başarılı olduğuna işaret eden Twincities Word Tourism Association (Twincities Dünya Turizm Derneği) Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, “Antalya’da böyle bir fuar gerekiyordu. İyi bir başlangıç yapıldı” dedi.

Kentin fuara özellikle üç açıdan ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken Baraner; “Birincisi; Antalya gibi bu kadar farklı ürüne sahip olan bir destinasyonun; buradaki ürün çeşitliliğini dünyaya sunabilmek için bunu kendi evinde kendi fuarında sergileme mecburiyetinde. Bu fuar zaman içerisinde çok iyi bir fuara dönüşebilir. İnsanlar gelir, bölgenin hatta tüm Türkiye’nin çeşitli ürünlerinin yıllık anlaşmalarını burada yapabilir. Bunun doğal adresi burası. Çünkü ürünlerin yüzde 70’i burada…

“İŞİ MERKEZİNDE TANITMAK ÖNEMLİ”

İkincisi, Antalya dünyaya toplu olarak sezon sonunda bir mesaj vermek durumunda… Tabi şu an Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Valiliği devlet kuruluşlarının yanı sıra Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) gibi derneklerin de burada doğal olarak yer alması gerekir ki, Antalya’ya 180 ülkeden turist gönderen profesyonellere kurumsal bir mesaj vermeli. Yani Antalya’yı Londra’da, Almanya’da tanıtmakta önemli ama işi merkezinde de tanıtmak çok önemli.

“ANTALYA FUARCILIK İÇİN ÇOK UYGUN BİR KENT”

Üçüncüsü; turizm fuarı için Antalya çok uygun çünkü buraya uçmak çok kolay. Dünyanın her yerinden uçuş var. Ve havalimanından neredeyse buraya yürüyebilirsiniz. Sayısız otel var ve uygun fiyata araç kiralayabiliyorsunuz. Bu imkanı fuarcılıkta başka bir kent sunmuyor. Başka yere uçmak, araba kiralamak, otel, taksi gibi kalemler çok zor ve maliyetli. Burada katılımcı, izleyici ve hosted buyer açısından da maliyetler çok düşük. O anlamda da burası çok önemli” ifadelerini kullandı.

Baraner konuya ilişkin değerlendirmelerine şu sözlerle devam etti: “Tabi diğer yandan dünyada ilk 5’e girmek isteyen bu kadar iddialı bir destinasyonun, Antalya’nın özellikle tüm gerçek yöneticilerinin ve üst seviye karar vericilerinin o an fuarda bulunması çok önemli. Bu fuar kapsamında çok sayıda büyük otelin genel müdürü buradaydı. Bunu başka fuarlarda göremiyorsunuz. Antalya gibi bir destinasyon ve böyle büyük bir kapasitesi olan bir yerin böyle büyük bir fuarının olması çok önemli. Ben, Antalya’ya bir turizm fuarı kazandırdığı için Selçuk Meral’i kutluyorum. İyi bir iş başardı ve sektör temsilcileri adına teşekkürlerimi sunuyorum”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comment *