Profesyonellerin Gözünden Antalya Turizm Fuarı

Ara 11, 2019 by Antalya Turizm Fuarı in  2019 - Basın Haberleri

Sektör Profesyonellerinin Gözünden Antalya Turizm Fuarı

Turizmin Kalbi bu yıl ilk defa “Antalya Turizm Fuarı” ile Antalya’da attı. 28 – 29 Ekim tarihinde düzenlenen Antalya Turizm Fuar’ı, birçok gerçek turizm profesyonellerine ev sahipliği yaptı. İşte Sektör profesyonellerinin Gözünden Antalya Turizm Fuarı !!!

“Antalya’da Yapılması Büyük Önem Taşıyor”

Kilit Global Genel Müdürü Sezgin Özer: İlk senesine göre büyük bir ilgi ve katılım vardı. Diğer senelerde de artan bir ivmeyle yükselmeye devam edecektir. Bu fuarın en önemli özelliği turizmin başkentinde Antalya’da yapılmış olmasıdır.Başlı başına diğer fuarlara göre çok farklı bir fuar organizasyonu ile karşılaştık. Gözlemlerime göre ilgi ve alaka da çok iyiydi. Memnun edici, bir fuardı.

“Antalya’ya Kazandırılmış Olan En Büyük Değerdir”

Perili Bay Resort Hotel İşletme Müdürü Volkan Şimşek:Antalya Turizm Fuarı, Antalya’ya kazandırılmış olan en büyük değerdir. Sezon sonuna denk gelmesi bence çok güzel olmuş. Antalya’nın tam bu dönemde yani Ekim ayının sonlarında Kasım ayı başlarında bir fuara ihtiyacı vardı. İlk başlangıcı için bence çok başarılı bir organizasyon olmuş. Tebrik ediyorum. Özellikle fuarı insiyatif alıp da gerçekleştiren Selçuk Meral’in de başarılarının devamını diliyorum.

“Tüm Paydaşlar Desteklemeli”

Göçtur Anonim Şirketi Genel  Müdürü Hakan Alpay: Antalya Turizm Fuarı ilk yıl için oldukça yoğun bir katılımcı ve profesyonelle bizleri karşıladı. İş ortaklarımızla sezonun yoğunluğunda bir araya gelememiştik. Bu fuar bizi buluşturdu. İlk yıldaki bu hareketlilik önümüzdeki seneler için daha fazla katılımın olacağının bir göstergesidir. Önümüzdeki yıllarda da turizm sektörünü birleştirici fuar olma niteliğini arttırarak devam edecektir. Benim için en önemli olan nokta turizm kenti Antalya’nın, kendi turizm fuarına kavuşmasıdır. Bu anlamda tüm turizm paydaşlarının destek vermesi diğer önemli bir konudur. Çünkü bu fuarlar sektörün bir araya geldiği, en azından kısa vadede çözülmesi gereken problemlerin çözülebildiği platformlardır.

“Fuar Oldukça Kalabalıktı”

Kesit Tur Sahibi ve TÜRSAB BTK Başkanı Ferit Turgut:Geldim, gördüm ve çok beğendim. Çok değişik bir yerleşim düzeni oluşturulmuş. Çok özel bir dizayn titiz bir çalışmanın sonucu muhteşem olarak karşımızda duruyor. Fuar oldukça kalabalıktı ve bu da büyük bir başarı. Çoğu arkadaşımızın da burada olmasını sektör adına beni sevindirdi. Emeği geçenlere teşekkürlerimi iletirim.

“Antalya’nın Böyle Bir Fuara İhtiyacı Vardı”

Kilit Hospitality Group Kurumsal İletişim ve Eğitim Direktörü Adil Gürkan:Antalya’nın böyle bir fuara ihtiyacı vardı. GM Center ekibine yürekten teşekkür ediyorum.

 

“A’ Dan Z’ Ye Tüm Detaylar Düşünülmüş”

Emir Cargo Kurucusu Hüseyin Kaplan : “Yurt dışında da bir çok fuara katılan biri olarak, muhteşem bir fuar olduğunu belirtmek isterim. A’dan Z’ye tüm ayrıntılar özenle düşünülmüş. Katılımcıların yemeğinden, stant görevlilerine kadar, logoların tüm stantlarda olmasına kadar titizlikle katılımcının memnuniyeti için çalışılmış. Workshoplarda belirlenen kişiler ve konularda sektöre ışık tutacak nitelikte idi. Keyifli bir fuar olmuş, emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

“Antalya Turizm Fuarı için sonsuz Teşekkürler !”

Steps Production Kurucusu Mehmet Boztaş: “Antalya Turizm Fuarı ilk yılında bunu yaptı ise, gelecek yılları sabırsızlıkla bekliyorum. Muhteşem bir organizasyon, emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Türk Turizmine ve Turizmin Başkenti Antalyamıza bu fuarı kazandırdığı için sonsuz teşekkürler. Biz de bu konu da katılım desteği vererek onların yayında olmaya devam edeceğiz. Antalya’nın turizmine katkılarından dolayı GM Center ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral’i Tebrik ederim.”

“Fuarda Gürültü Kirliliği Yoktu”

Effect  Firması Kurucuları Olga Eser & Ahmet Eser:  Öncelikle bu organizasyonun bir parçası olmaktan ve bu fuara destek vermekten onur duyduğumu belirtmek isterim. Bu fuarın Antalya’da olmasından çok mutluyuz. Türkiye’de bugüne kadar bu konsepte başka bir fuar hiç görmedim. Antalya Turizm Fuarı’nın da bu konsepte ev sahipliği yapması da bizi ayrıca gururlandırdı. Fuarda gereksiz sesler ve gürültü kirliliği olması biz katılımcıları mutlu etti. Herkes Sağlıklı bir şekilde B2B görüşmelerini gerçekleştirdi. Sadece profesyonellere yönelik ve iş odaklı olması da fuarın en memnun edici özelliğidir.

“TÜRSAB Olarak Önümüzdeki Senelerde Gerekli Desteği Sağlayacağız”

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nezih Hacıalioğlu: Antalya’nın böyle bir fuara ihtiyacı vardı. Uzun yıllardan sonra böyle bir fuar olması ve buna öncülük edinilmesi sebebiyle özellikle katılımcılara ve geniş katılım itibariyle de fuar ziyaretçilerine teşekkür ederiz. Ülkemiz böylece büyük bir fuar daha kazanmıştır. Esas olan bunun sürekliliğidir. Bizler TÜRSAD olarak önümüzdeki senelerde bu fuara gerekli destekleri sağlayacağız.

 

“Bu Fuar Sektördeki Çok Büyük Bir Açığı Kapattı”

DengeTek/Asisia ve My Time Global Kurucusu Tolga Yılmaz: Antalya Turizm Fuarı aslında çok büyük bir açığı kapattı. Yıllardır Antalya turizmcilerinin İstanbul’a, İzmir’e ya da yurt dışına taşınması aslında asıl değerin Antalya olduğu göz ardı edildiği bir durumdu. Ben GM Center ve Antalya Fuarı Kurucusu Selçuk Meral’e çok teşekkür ederim. Gerçekten güzel bir etkinliğe imzasını attı ve bu açığı kapattı.  Daimi olmasını ve her geçen sene kalitesinin giderek artarak devam etmesini diliyorum. Biz katılımcılar olarak çok memnunuz. Başarılarınızın devamını diliyoruz.

 

“Antalya Turizm Fuarı’nın Kendine Has Bir Stili Var ”

Karatbars Türkiye Temsilcisi Feridun Güven: İlk defa yapılan bu fuar gerçekten çok başarılı. İki hafta önce fuar için Moskova’daydım.  Orası bambaşkaydı, ama burasıda bambaşka. Bu fuarın kendine has bir stili olması en beğendiğim yönüydü. İnanıyorum,  Antalya Turizm Fuarı, ilerleyen yıllarda daha da gelişecek ve büyüyecektir. Emeği Geçen herkesi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

 

“Muhteşem Bir Kurgu Ve Sonuç Başarı ”

Marka Event Kurucu Başkanı Barış Yalaz: Öncelikle GM Center Ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral’eböyle muhteşem bir kurgu ile bu başarılı organizasyonu yarattığı için çok teşekkür ederim. Antalya’nın buna ihtiyacı vardı. İlerleyen dönemlerde turizmin kalbi olan Antalya’da bu fuarın gelişerek büyüyeceğine inanıyorum.

 

“Tamamen Turizmcilerin Yer Aldığı Bir Fuar”

Olympos Teleferik Satınalma ve Pazarlama Müdürü Haydar Culfa: Fuar çok güzel olmuş. Antalya Turizm Fuarı’nın çok şık ve kaliteli bir görüntüsü var. Diğer fuarlardan çok farklıdizayn edilmiş.Diğer fuarlardaki karışık bir görüntü bu fuarda yoktu. Bu fuarın diğer bir dikkat çekici yönü ise, tamamen turizmle alakalı ve turizmcilerin yer aldığı bir fuar olması. Antalya’nın böyle bir fuara ihtiyacı vardı.

 

“GM Dergisi’nin Ellerine Sağlık”

Kahramanmaraş Clarion Hotel Genel Müdürü İbrahim Göğem: İnanılmaz keyifli ve inanılmaz güzel bir fuar olmuş. Daha birincisinin yapılmasına rağmen yıllardır bu işi yapan insanlara taş çıkartmışsınız. Kaliteli bir iş düzenlemişsiniz. GM Dergisi’nin ellerine sağlık.

 

“Gerçekten Çok Beğendim”

TÜRSAB Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden: Antalya Turizm Fuarı sektör adına gerçekleşmiş çok güzel bir proje. Bölgenin böyle bir organizasyona ihtiyacı vardı. Gerçekten çok beğendim. Emeği geçen herkesi tebrik ederim. Fuara katılımlarından dolayı da yurt dışından gelen tüm seyahat acentelerine teşekkür ederim.

 

 

 

KKTC, Antalya Turizm Fuarı’nın Partner Ülkesiydi!

Ara 09, 2019

KKTC, Antalya Turizm Fuarı’nın Partner Ülkesiydi!

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Antalya’da ilki düzenlenen Antalya Turizm Fuarı’nda stantları gezerek, profesyonellerle bir araya geldi.

28 Ekim 2019’da başlayan Antalya Turizm Fuar’ında Bakan Üstel, sektör paydaşlarına Kuzey Kıbrıs turizminin tanıtımı için, 2020 yılı planlarını ve projelerini anlattı.

Üstel, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Ulaşım konusunda THY ile sefer koymaları üzerine görüşme gerçekleştirdik. Onlardan ana vatanımızın değişik illerinden sefer koyacaklarının sözünü aldık. KKTC için Türkiye’de çeşitli illerde tanıtım çalışmalarına başladık. Ulaşım konusu bizim için çok önemli” dedi.

KKTC, Antalya Turizm Fuarı’nda Hedeflerinden Bahsetti

Antalya Turizm Fuarı’na partner ülke olarak katılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, 2025 yılında 2 milyon turist ve 2 milyar dolar turizm geliri hedeflediklerini söyledi.

KKTC’nin önde gelen sektör kuruluşlarından KITSAB ile KITOB’un da katıldığı Antalya Turizm Fuarı’nda konuşan Bakan Üstel sözlerine “Kıtalararasındaki inanç yollarının kesiştiği, Shakespeare ile Leonardo Da Vinci’nin eserlerine ilham veren, cazibesini hiç bir dönemde kaybetmeyen, 10 bin yıllık köklü tarihe sahip sevgi adasından sizlere selam getirdim” diyerek sözlerine başladı.

Bakan Üstel, KKTC ekonomisi için lokomotif sektörünün turizm olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi:

“Tarihi zenginliklere, eşsiz güzelliklere sahip olan Ada’mız uluslararası arenada baskı altında ve önemli ambargolarla karşı karşıya. Bu şartlarda turizmle uğraşmak zorlaşıyor. Hava ve deniz ulaşımında ambargo uygulanmakta. Bu zorlu koşullara rağmen turizmde 1000 yatak kapasitesiyle çıktığımız yolda bugün 26 bin yatak kapasitesine ulaştık. 50 bin turist rakamından 2 milyon turist seviyesine geldik. 2025 yılı için hedefimiz; 2 milyon turist ve 2 milyar dolar turizm geliridir. KKTC olarak ne kadar zorlu koşullar içerisinde olsak da anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile yolumuzda ilerleyeceğiz. Koyduğumuz hedeflere ulaşmak için ne gerekiyorsa anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yapacağız.”

Bakan Üstel, KKTC turizminin en çok pay aldığı ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti. İkinci sırada ise Avrupa pazarının olduğunu söyleyerek; iki toplumu birbirine bağlayan, tarihten gelen güçlü bağlar sayesinde önümüzdeki süreçte de koyduğumuz hedeflere ulaşacağız, dedi. Bakan, KKTC’yi anavatanın 81 ilinde tanıtmaya kararlı olduklarını vurgulayarak, THY yönetimine Türkiye’den KKTC’ye doğrudan sefer yapılan şehir sayısını artıma önerisi yaptıklarını söyledi. 2020 yılında doğrudan sefer yapılan şehir sayısının artacağı müjdesini de verdi.

Üstel, Kuzey Kıbrıs’a yönelik uygulanan izolasyon politikası nedeniyle Türkiye’nin desteğine ihtiyaç duyduklarını tekrarladı. “İsteğim, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her insanın bir kez olsun Kıbrıs’ı görmesi. Kuzey Kıbrıs’ı pazarlayan tur operatörlerinin dışında geri kalan tur operatörlerinin de Kuzey Kıbrıs’a gelmeleri ve buranın güzelliklerine şahit olmaları. Kuzey Kıbrıs’ı her platformda öne çıkarmanızı istiyoruz. Sizlere ihtiyacımız var. O yüzden bugün burada sizlerle birlikteyiz” dedi.

Turizm Devlet Politikası

Bakan Üstel, bakanlığın turizmi devlet politikası olarak kabul ettiğini söyledi. Ve bu alanın sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması için gerekli adımları attığına işaret etti. Öncelikle Türkiye ve fuara katılan bütün ülkelerle iş birliğini geliştirmeyi hedeflediğini aktardı.

Bakan Üstel, turizmdeki paydaşlarla birlikte hareket ettiklerini hatırlatarak konuşmasını şu şekilde noktaladı:

“Mevcut turizm faaliyetlerinin kalitesini artırmak istiyoruz. Turizmde çeşitliliği sağlayarak yeni turist profiline uygun ürünler geliştiriyoruz. Ülkemiz uzun yıllardır dünyanın dört bir yanından, doğal, kültürel, tarihi ve turistik zenginliklerin yanı sıra, üniversitelerinde sunulan kaliteli eğitim olanakları sayesinde nüfusunun dört katına yakın turist ağırlıyor.”

Antalya Turizm Fuarı Profesyonellere Yerinde Pazarlama İmkanı Sundu

Ara 09, 2019

Antalya Turizm Fuarı Profesyonellere Yerinde Pazarlama İmkanı Sundu

İki gün boyunda turizmin nabzını tutan fuar, 6 bin 700 gerçek turizm profesyonelini ağırlamanın gururunu yaşadı. Turizm profesyonellerine ve katılımcılara yerinde pazarlama imkanı sunan Antalya Turizm Fuarı, sektörün takdirini kazandı.

Bu yıl ilki düzenlenen Antalya Turizm Fuarı 28 – 29 Ekim 2019 tarihlerinde büyük bir ilgiyle turizmin başkenti Antalya’da gerçekleşti. Turizm dünyasının merak ve heyecanla beklediği fuar, katılımcılara yerinde pazarlama imkanı sunarak sektörde fark yarattı.

Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Antalya Turizm Fuarı’na uluslararası alanda ve Türkiye’de hizmet veren tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller, seyahat teknolojileri ve turizm sektörü tedarikçileri yoğun ilgi gösterdi . İki gün boyunda turizmin nabzını tutan fuar, 6 bin 700 gerçek turizm profesyonelini ağırlamanın gururunu yaşadı. Turizm profesyonellerine ve katılımcılara yerinde pazarlama imkanı sunan Antalya Turizm Fuarı, sektörün takdirini kazandı.

ATF ile Bir Hayal Gerçek Oldu

Antalya Turizm Fuarı’nda, ‘Yerinde pazarlama’  öne çıkan çarpıcı başlıklar arasındaydı. Antalya Turizm Fuarı’na yurt dışından katılım gösteren 1000’e yakın acente, Türk turizm profesyonelleri ile bir araya gelerek önemli iş birliklerine imza attı. Türk turizminin aktörleri de Antalya Turizm Fuarı ile yıllardır hayalini kurdukları  ‘Yerinde Pazarlama’ imkanının kendilerine sağlanmış olmasından dolayı  mutlu olduklarını dile getirerek; Gm Center ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral’e ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Sektör İçin Ortak Duygu Başarının Sırrı

Türk turizminin en güçlü olduğu yönü Türk Misafirperverliğini ön planda tutan Antalya Turizm Fuarı -ATF, ortak duyguyu yakalamanın sektör paydaşları için başarının sırrı olduğunun altını çizdi. Antalya Turizm Fuarı; Türk turizm endüstrisinin sürdürülebilir, kapsayıcı ve çevreye duyarlı, yeni bakış açıları ile gelişmesine katkı sağlayarak seyahat üreticilerini ve gezginleri Türkiye’de tatile teşvik ederek endüstrinin gelecek adına daha iyi hazırlanmasına önemli bir zemin oluşturdu.

Antalya Turizm Fuarı’ndan Muhteşem Açılış

Ara 09, 2019

Antalya Turizm Fuarı’ndan Muhteşem Açılış

Türk Turizm Dünyasının tüm paydaşlarının heyecanla  ve merakla beklediği Antalya Turizm Fuarı, Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.Turizmin başkenti Antalya’nın ilk ve tek Turizm Fuarı  olma özelliğini taşıyan Antalya Turizm Fuarı,  sektör aktörlerine birebir işbirliği fırsatı sunarken, yurt dışından gelen 1000 yakın acente yetkililerini de misafir ederek  Antalya turizminin yerinde tanıtılmasına ev sahipliği yaptı.

“Selçuk Meral: “Bize İnananlara Çok Teşekkürler”

Fuarın resmi açılış konuşmasını Gm Center – Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral gerçekleştirdi. Antalya’da turizmin kalbinde bu organizasyonu yapmaktan çok mutluyuz. Bu fuarı üç aylık kısa bir sürede gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktayız. Bu heyecanı bizimle paylaşan ATSO Antalya  Sanayi ve Ticaret Odası’na , sponsorlarımıza Sueno Hotels, Calista Luxury Resort,  Susesi Luxury Resort, Rixos Hotels, Belconti Resort Hotel, Gloria Hotels, ATG Hotels, Limak Hotels , Anex Tur, FTI Grup, Pegas Tur, Corendon Airlines ve KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Ünsal Üstel’e  sonsuz teşekkürlerimi sunarım . Bize tüm imkanlarını sundular, onlarla birlikte bu  başarıyı sağladık.  Ayrıca Antalya Turizm Fuarı katılımcı firmalarımızın her birine teşekkür ederim. Son olarak  Gm Center Ekibime canı gönülden çalışmaları için teşekkürü bir borç  bilirim. Bize inanan herkese çok teşekkür ederim “dedi.

FTI Turkey Direktörü Hicabi Ayhan : “Türkiye’nin Her Zaman Yanında Olacağız”

FTI Turkey Direktörü Hicabi Ayhan : ” FTI Grubu son yıllarda olduğu gibi bugün de Türkiye’nin arkasında olmaya devam edecektir. İyi zamanda da kötü zamanda da Türkiye’nin yanındayız. Gelecek yıllarda da Türkiye ile ilgili her  türlü organizasyonda sizlerin yanında olacağız. Bu muhteşem organizasyonu gerçekleştiren Gm  Turizm Ve Yönetim Dergisi’ni kutlarım. İlk yılında gerçekten başarılı bir organizasyona imza attılar. Antalya Turizm Fuarı’nın gelecek yıllarda büyüyerek  devam edeceğine canı gönülden inanıyorum ve kendilerini  tebrik ediyorum.” dedi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cahit Şahin, “Antalya Turizm Fuarı’nda Tüm Turizm Paydaşlarını Bir Arada Görmek Bizi Mutlu Etti”

Antalya Ticaret  ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cahit Şahin, Antalya Turizm Fuarı açılış konuşmasına  KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Ünal Üstel ve katılımcılara teşekkür ederek başladı.  Cahit Şahin konuşmasının devamında ” Turizm sektörünün tüm paydaşlarını böyle güzel bir organizasyonda  bir arada görmek bizleri son derece mutlu etti. Özellikle Antalya Turizm Fuarı olarak bir ilki gerçekleştiren Gm Center ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral ve Ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu muhteşem organizasyonun devamının geleceğine inancımız sonsuzdur. ” şeklinde konuştu.

KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel “Turizm İçin Sizlerle birlikteyiz”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı  Ünal üstel, Antalya Turizm Fuarı açılışında konuşma gerçekleştirdi. KKTC ‘nin partner ülke olarak katıldığı Antalya Turizm Fuarı’nda  Bakan Üstel, ilk olarak Antalya Turizm Fuarı’nı düzenleyen GM Center Ve Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral ve ekibine böyle bir organizasyona imza attıkları için teşekkürlerini sunarak başladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin lokomotif sektörünün turizm olduğunu vurgulayan Bakan Ünal Üstel; eşsiz güzelliklere ve tarihi zenginliklere sahip olan Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası arenada baskı altında ve önemli ambargolarla karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.

Deniz ve hava ulaşımında ambargo uygulandığını Kuzey Kıbrıs’a yönelik direkt uçuşların olmadığını belirten Bakan Üstel; “Bu zorlu koşullara rağmen turizmde bin yatak kapasitesiyle çıktığımız bu yolculukta bugün 26 bin yatak kapasitesine ulaştık. 50 bin turist rakamından 2 milyon turist seviyesine ulaştık. 2025 yılı için hedefimiz; 2 milyon turist ve 2 milyar dolar turizm geliri… Her ne kadar zorlu koşullar içerisinde olsak da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile yolumuzda ilerleyeceğiz ve koyduğumuz hedeflere ulaşmak için ne gerekiyorsa anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile yapacağız” dedi.

Kuzey Kıbrıs turizminin en çok pay aldığı ülkenin Türkiye, ikinci sırada ise Avrupa pazarının olduğunu ifade eden Bakan Üstel; iki toplumu birbirine bağlayan, tarihten gelen güçlü bağlar sayesinde önümüzdeki süreçte de koydukları hedeflere ulaşacaklarına inandıklarını belirtti.

Kuzey Kıbrıs’a yönelik uygulanan izolasyon politikası nedeniyle Türkiye’nin desteğine ihtiyaç duyduklarını yineleyen Üstel; “Sizlerden isteğim: Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her insanın bir kez olsun Kuzey Kıbrıs’ı görmesidir. Kuzey Kıbrıs’ı pazarlayan tur operatörlerinin dışında geri kalan tur operatörlerinin de Kuzey Kıbrıs’a gelmeleri ve Kıbrıs’ın güzelliklerine şahit olmalarıdır. Kuzey Kıbrıs’ı her platformda öne çıkarmanızı istiyoruz. Sizlere ihtiyacımız var. Kuzey Kıbrıs’ın size ihtiyacı var, o yüzden bugün buralardayız ve sizlerle birlikteyiz” dedi.

Açılış törenin sonunda GM Center  ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral , KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’e Antalya Turizm Fuarı’nın simgesi olan “Kalp”i takdim etti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comment *