“Sektör Bu Fuara Destek Olmalı”

Ara 12, 2019 by Antalya Turizm Fuarı in  2019 - Basın Haberleri

“Sektör Bu Fuara Destek Olmalı”

28 – 29 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşen Antalya Turizm Fuarı turizm sektöründen birçok profesyonele ev sahipliği yaptı. Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan Antalya Turizm Fuarı ve Jolly Tur’un 2020 planları hakkında konuştu.

Antalya Turizm Fuarı Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?

Antalya’nın böyle bir fuara ihtiyacı vardı. Antalya Turizm Fuarı’nın yaz sezonuna yönelik kontratların yapıldığı bir dönemde  gerçekleşmesi çok olumlu oldu. İç pazar olarak baktığımızda İzmir ve diğer fuarlarda önemli. Ama bunlar artık iş başlamış belli bir yere gelmiş; ondan sonra oturulan bir araya gelinen fuarlardı. İyi organize olmuşlar. Stant, tasarım ve hizmetler oldukça başarılı. Bu, ilk kez düzenlenen fuar için hiç kolay değil. Bizim için de çok rahat bir hazırlık süreci oldu. Diğer fuarlarda kendi hazırlığımızı kendimiz yapıyoruz. Ama burada her şey hazır… Geliyoruz ve direkt işimize konsantre oluyoruz.

Jolly Tur’un 2020 Hedefleri Nelerdir?

Sektörün biraz daha destek olması gerekiyor. Fuarın gerçekleşme tarihinin biraz öne alınması daha iyi olabilir. Ekimin ortalarında yapılmasının daha verimli olacağını düşünüyorum.Fuar kesinlikle ilk olmasına rağmen çok başarılı. Bizim açımızdan da faydalı ve keyifli geçiyor. Bir araya gelip iş ve yeni senenin hedeflerini konuşabildiğimiz bir süreç oldu. Etkili ve faydalı oldu. Ve beklentimizi karşılıyor. Umarım seneye daha iyi olur.

 

Antalya Turizm Fuarı’ndan Muhteşem Açılış

Ara 09, 2019

Antalya Turizm Fuarı’ndan Muhteşem Açılış

Türk Turizm Dünyasının tüm paydaşlarının heyecanla  ve merakla beklediği Antalya Turizm Fuarı, Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.Turizmin başkenti Antalya’nın ilk ve tek Turizm Fuarı  olma özelliğini taşıyan Antalya Turizm Fuarı,  sektör aktörlerine birebir işbirliği fırsatı sunarken, yurt dışından gelen 1000 yakın acente yetkililerini de misafir ederek  Antalya turizminin yerinde tanıtılmasına ev sahipliği yaptı.

“Selçuk Meral: “Bize İnananlara Çok Teşekkürler”

Fuarın resmi açılış konuşmasını Gm Center – Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral gerçekleştirdi. Antalya’da turizmin kalbinde bu organizasyonu yapmaktan çok mutluyuz. Bu fuarı üç aylık kısa bir sürede gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktayız. Bu heyecanı bizimle paylaşan ATSO Antalya  Sanayi ve Ticaret Odası’na , sponsorlarımıza Sueno Hotels, Calista Luxury Resort,  Susesi Luxury Resort, Rixos Hotels, Belconti Resort Hotel, Gloria Hotels, ATG Hotels, Limak Hotels , Anex Tur, FTI Grup, Pegas Tur, Corendon Airlines ve KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Ünsal Üstel’e  sonsuz teşekkürlerimi sunarım . Bize tüm imkanlarını sundular, onlarla birlikte bu  başarıyı sağladık.  Ayrıca Antalya Turizm Fuarı katılımcı firmalarımızın her birine teşekkür ederim. Son olarak  Gm Center Ekibime canı gönülden çalışmaları için teşekkürü bir borç  bilirim. Bize inanan herkese çok teşekkür ederim “dedi.

FTI Turkey Direktörü Hicabi Ayhan : “Türkiye’nin Her Zaman Yanında Olacağız”

FTI Turkey Direktörü Hicabi Ayhan : ” FTI Grubu son yıllarda olduğu gibi bugün de Türkiye’nin arkasında olmaya devam edecektir. İyi zamanda da kötü zamanda da Türkiye’nin yanındayız. Gelecek yıllarda da Türkiye ile ilgili her  türlü organizasyonda sizlerin yanında olacağız. Bu muhteşem organizasyonu gerçekleştiren Gm  Turizm Ve Yönetim Dergisi’ni kutlarım. İlk yılında gerçekten başarılı bir organizasyona imza attılar. Antalya Turizm Fuarı’nın gelecek yıllarda büyüyerek  devam edeceğine canı gönülden inanıyorum ve kendilerini  tebrik ediyorum.” dedi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cahit Şahin, “Antalya Turizm Fuarı’nda Tüm Turizm Paydaşlarını Bir Arada Görmek Bizi Mutlu Etti”

Antalya Ticaret  ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cahit Şahin, Antalya Turizm Fuarı açılış konuşmasına  KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Ünal Üstel ve katılımcılara teşekkür ederek başladı.  Cahit Şahin konuşmasının devamında ” Turizm sektörünün tüm paydaşlarını böyle güzel bir organizasyonda  bir arada görmek bizleri son derece mutlu etti. Özellikle Antalya Turizm Fuarı olarak bir ilki gerçekleştiren Gm Center ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral ve Ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu muhteşem organizasyonun devamının geleceğine inancımız sonsuzdur. ” şeklinde konuştu.

KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel “Turizm İçin Sizlerle birlikteyiz”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı  Ünal üstel, Antalya Turizm Fuarı açılışında konuşma gerçekleştirdi. KKTC ‘nin partner ülke olarak katıldığı Antalya Turizm Fuarı’nda  Bakan Üstel, ilk olarak Antalya Turizm Fuarı’nı düzenleyen GM Center Ve Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral ve ekibine böyle bir organizasyona imza attıkları için teşekkürlerini sunarak başladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin lokomotif sektörünün turizm olduğunu vurgulayan Bakan Ünal Üstel; eşsiz güzelliklere ve tarihi zenginliklere sahip olan Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası arenada baskı altında ve önemli ambargolarla karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.

Deniz ve hava ulaşımında ambargo uygulandığını Kuzey Kıbrıs’a yönelik direkt uçuşların olmadığını belirten Bakan Üstel; “Bu zorlu koşullara rağmen turizmde bin yatak kapasitesiyle çıktığımız bu yolculukta bugün 26 bin yatak kapasitesine ulaştık. 50 bin turist rakamından 2 milyon turist seviyesine ulaştık. 2025 yılı için hedefimiz; 2 milyon turist ve 2 milyar dolar turizm geliri… Her ne kadar zorlu koşullar içerisinde olsak da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile yolumuzda ilerleyeceğiz ve koyduğumuz hedeflere ulaşmak için ne gerekiyorsa anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile yapacağız” dedi.

Kuzey Kıbrıs turizminin en çok pay aldığı ülkenin Türkiye, ikinci sırada ise Avrupa pazarının olduğunu ifade eden Bakan Üstel; iki toplumu birbirine bağlayan, tarihten gelen güçlü bağlar sayesinde önümüzdeki süreçte de koydukları hedeflere ulaşacaklarına inandıklarını belirtti.

Kuzey Kıbrıs’a yönelik uygulanan izolasyon politikası nedeniyle Türkiye’nin desteğine ihtiyaç duyduklarını yineleyen Üstel; “Sizlerden isteğim: Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her insanın bir kez olsun Kuzey Kıbrıs’ı görmesidir. Kuzey Kıbrıs’ı pazarlayan tur operatörlerinin dışında geri kalan tur operatörlerinin de Kuzey Kıbrıs’a gelmeleri ve Kıbrıs’ın güzelliklerine şahit olmalarıdır. Kuzey Kıbrıs’ı her platformda öne çıkarmanızı istiyoruz. Sizlere ihtiyacımız var. Kuzey Kıbrıs’ın size ihtiyacı var, o yüzden bugün buralardayız ve sizlerle birlikteyiz” dedi.

Açılış törenin sonunda GM Center  ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral , KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’e Antalya Turizm Fuarı’nın simgesi olan “Kalp”i takdim etti.

Antalya Turizm Fuarı’na Workshoplar Damgasını Vurdu

Ara 09, 2019

Antalya Turizm Fuarı’na Workshoplar Damgasını Vurdu

Tourism Hotel Management

Antalya Turizm Fuarı, 28-29 Ekim 2019 tarihlerinde Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.  Turizm dünyasındaki en son gelişmelerini katılımcılar ve turizm profesyonelleri ile paylaşan fuar, Workshoplarla gündeme damgasını vurdu. Akademisyenler tarafından değerlendirilip hazırlanacak sonuç raporu sektörün yol haritası olma niteliği taşıyacak.

Tourism Hotel Management

 

Turizm dünyasının tüm paydaşlarını bir araya getiren fuar kapsamında 15 farklı kategoride turizm komiteleri iki gün boyunca turizmin önemli konularını masaya yatırdı. Ulusal ve uluslararası turizm uzmanlarının yer aldığı komitelerin değerlendirmeleri 2020 yılına ışık tutarken ve turizmin gelecek yılına  da ışık tutacak.

Tourism Hotel Purchasing

 

 

Tourism Online

 

Tourism Human Resource

 

Tourism Technology

 

Turizm Sektörü 15 Farklı Kategoride Analiz Edildi

28-29 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde başarıyla gerçekleşen Antalya Turizm Fuarı’nda, ortak akılla “Turizmin Kalbi” konuları masaya yatırıldı. Toplam 15 farklı kategoride komite kuruldu. Sektörün öncü isimlerinin yer aldığı  Tourism Technology, Tourism Online, Tourism Human Resource, Tourism Hotel Sales & Marketing , Tourism Media ,Tourism Hotel Management , Tourism Agency & Tour Operator , Tourism Spa and Wellness , Tourism Entertainment , Tourism Hotel Purchasing , Tourism Gastronomi , Tourism Healty, Tourism M.I.C.E, Tourism Germany Market, ve Tourism CIS Market sektörü, uzmanlar tarafından derinlemesine analiz edildi.

 

 

Tourism Agency & Tour Operator

Tourism Human Resource

Tourism Germany Market

 Sektörün Check-Up’ı Niteliğinde

İki gün boyunca süren fuarda, farklı sektörlerin önde gelen isimleri birbirinden farklı konuları masaya yatırdı. 15 ayrı komitenin sunumlarında konular, Swot analizi şekilde workshop takipçilerine sunuldu. Turizm Endüstrisinin yol haritası niteliği taşıyacak sunumlarda, turizm dünyasına turizm ekonomisi, turizmdeki canlanmayı kalıcı kılmak için atılması geren adımlar, geleceğin turizmine dair öngörülerde bulunuldu.

Tourism Healty

 

Sektörün yol haritasını çizecek

Yapılan bu swot analizleri ilerleyen zamanlarda akademisyenler tarafından sonuç raporu haline getirilerek turizm sektörünün tüm aktörleriyle paylaşılacak. Sonuç raporunda çeşitli stratejik senaryolar ortaya konulacak. Antalya Turizm Fuarı kapsamında oluşturulacak sonuç raporu; sektörün Check-Up‘ı niteliği taşıyacak.

Tourism Gastronomy

Tourism Hotel Sales & Marketing

Tourism Russia Marketing

Tourism Russia Mice Marketing

 

Tourism Media

“Antalya Turizm Fuarı Sektöre Öncülük Etti”

Ara 11, 2019

Sunis Grup Ceo’su Murat Erdoğan: “Antalya Turizm Fuarı Sektöre Öncülük Etti”

Sunis Grup Ceo’su  Murat Erdoğan ile bu yıl ilki gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Antalya Turizm Fuarı’nı ve Sunis Grup olarak gelecek planlarını konuştuk. Erdoğan, Antalya’ya böyle bir fuarın kazandırılmasından dolayı teşekkür ediyoruz, dedi.

Antalya Turizm Fuarı hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Bu yıl GM Center’ın bünyesinde bulunan Gm Turizm ve Yönetim Dergisi olarak önemli bir organizasyona öncülük ettiniz. Öncelikle kutluyorum. Biz de elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Antalya’ya böyle bir fuar kazandırdığınız için teşekkür ediyoruz.

 

Beklemediğimiz Kadar Güzel Bir Fuar

Konuştuğum birçok arkadaşımızdan “Beklemediğimiz kadar güzel bir fuar ile karşılaştık” yorumunu aldım. Ben ise bunu bekliyordum. Antalya için mutlaka yapılması gereken bir fuardı.  Türkiye’de turizmin başkentini Antalya olarak kabul ediyorsak, şimdiye kadar böyle bir fuarın olmaması büyük bir kayıptı. Sizlere tekrardan teşekkür ediyorum. Ve eminim yıllar içinde çok daha iyi yerlere ulaşacaktır. İlerleyen yıllarda katılımın da 5 kat daha fazla olacağına eminim.

 

Sunis Grup olarak gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Sunis Grup interaktif bir grup. Biz bu yıl Thomas Cook faciasını önceden tahmin ettiğimiz için bu olaydan grup olarak çok zarar görmedik ve görmeyeceğiz. Olayın hemen ardından değişik pazarlara yönelerek acentelerle temasa geçerek durumu kompanse ettik.

 

Yeni plan ve projeleriniz var mı?

2020 yılında güzel ve verimli bir sezon geçirirsek Ege ve Kaş’taki projelerimizi en kısa sürede hayata geçireceğiz. Ülkemizde daha fazla turisti ön görüyorsak yatak sayısını artırmalıyız. Biz de yatırımlarımızla turizme katkı vermeye devam edeceğiz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comment *