ATF-Sports

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan ATF24-Antalya Turizm Fuarı, 23-24-25 Ekim 2024 tarihlerinde Türk Turizminin kalbi Antalya’da “%100 Turizm” sloganıyla profesyonel ziyaretçilere ve turizm paydaşlarına kapılarını açacaktır. Amacımız dünya destinasyonlarını, otellerini, operatörlerini, acentelerini ve profesyonellerini bir araya getirerek uluslararası turizm dünyasını yepyeni bir perspektif ile Antalya da buluşturmaktır.

 

Ülkemiz, spor turizmi alanında büyük bir potansiyele sahip olan ve dünya çapında tanınan bir destinasyondur. Türkiye’nin spor turizmi sektöründeki büyümesini teşvik etmek ve uluslararası pazarda rekabet avantajı sağlamak amacıyla T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından çeşitli destekler ve teşvikler sunulmaktadır. Bu kapsamda başvurumuz sonucu, Antalya Turizm Fuarı Spor Turizmi için “Desteklenen Yurt İçi Etkinlikler” listesine alındı.

 

Spor Turizmi firmalarının ATF24’e katılmaları durumunda m2 bazında 8.000 TL + KDV T.C. Ticaret Bakanlığı stantlı katılım desteğinden yararlanmaları mümkündür. 24 m2’lik stantlı katılım için 192.000 TL + KDV tutarına kadar destekten yararlanılabilinecektir.

 

ATF23 25.000 m2 alanda 680 turizm markası, 25.000 Turizm profesyonelini bir araya getirdi. ATF24 35.000 m2 alanda Resort turizminin yanı sıra Spor Turizmi, Turizm Teknolojileri, Sağlık Turizmi ve Dünya Turizm Destinasyonları için özel oluşturulmuş alanları, öngörülen 1.000 turizm markası 30.000 profesyonel ziyaret ile 6. Kez Türkiye’nin en verimli turizm fuarı olarak sizleri de bu olağanüstü inovatif buluşmaya davet ediyor.

 

ATF24’de “ATF-Sports” Spor Turizmi temalı 600 m2 özel alan oluşturulmuştur. Bu alanda 14 Adet 24m2’ den oluşan stantlar, ATF-Sports sahnesi, golf kulüpler alanı, mini golf alanları, servis bar ve lounge alanı organize edilmiştir. Oluşturulan özel alan Golf Kulüpleri, Golf Otelleri, Golf Acenteleri ile birlikte davet ettiğimiz dünyadaki golf uzmanları ile bir araya gelecek. Bu buluşma Türkiye’de yapılan Turizm fuarlarında ilk kez gerçekleşecektir.