ATF24 – Sağlık ve Spor Turizmi Katılımcıları İçin Bilgilendirme

Antalya Turizm Fuarı 23-25 Ekim tarihlerinde davetli Sağlık Turizm Profesyoneli Acenteleri ile 20 ülkeden 2000 Seyahat Acentesini ağırlamak üzere çalışmalarına son sürat devam etmekte.

Antalya Turizm Fuarı, Konaklama sektörü, Seyahat Acenteleri, Sağlık Turizm Hizmet Sağlayıcıları, Spor Turizm Profesyonelleri, Ulaşım Firmaları, Alternatif Turizm Ürünleri, Turizm Bilgi İşlem Şirketleri  ve tüm Turizm paydaşları için birbirinden farklı pazarları ve  turizm paydaşlarını aynı zamanda aynı mekânda buluşturan, ilgili sektörlerin ulusal ve uluslararası profesyonellerini bir araya getirerek ‘yerinde pazarlama‘ ilkesi ile gelişmelerinin değerlendirildiği, birebir pazarlama fırsatlarının oluşturulduğu, 2.000 uluslararası seyahat acente profesyonelinin davetli olduğu, alıcı ile ürün sahibini doğrudan buluşturan Türkiye’nin ve Akdeniz coğrafyasının en yenilikçi ve en verimli turizm fuarıdır.

Sağlık ve Spor Turizm’ine olan desteğimiz doğrultusunda Sağlık ve Spor Turizm’i için paneller ve etkinlikler düzenlenecek olup Ticaret Bakanlığı ve Hizmet ihracatçılar Birliği teşvikleri ATF24’te de katılımcılarımıza sunulacaktır.

Davetli ülkeler:

Rusya

60 Davetli

İngiltere

30 Davetli

Almanya

30 Davetli

İtalya

10 Davetli

Romanya

20 Davetli

Gürcistan

10 Davetli

Hollanda

10 Davetli

Balkanlar

10 Davetli

 SAĞLIK VE SPOR TURİZMİ DESTEĞİ

Antalya Turizm Fuarı Sağlık ve Spor Turizmi için “Desteklenen Yurt İçi Etkinlikler” listesine ATF23’te olduğu gibi dahil edilecektir.

Ülkemiz, sağlık ve spor turizmi alanında büyük bir potansiyele sahip olan ve dünya çapında tanınan bir destinasyondur. Türkiye’nin sağlık ve spor turizmi sektöründeki büyümesini teşvik etmek ve uluslararası pazarda rekabet avantajı sağlamak amacıyla T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından çeşitli destekler ve teşvikler sunulmaktadır. Bu kapsamda başvurumuz sonucu, Antalya Turizm Fuarı Sağlık ve Spor Turizmi için “Desteklenen Yurt İçi Etkinlikler” listesine alınacaktır.

Sağlık ve Spor Turizmi firmalarının ATF24’e katılmaları durumunda %60 oranında stantlı katılım desteğinden yararlanmaları mümkündür.

İlgili link: https://ticaret.gov.tr/destekler/hizmet-sektoru-destekleri/hizmet-ihracatinin-tanimlanmasi-siniflandirilmasi-ve-desteklenmesi-hakkinda-karar/saglik-ve-spor-turizmi-hizmetleri-sektoru