ATF23 – Sağlık ve Spor Turizmi Katılımcıları İçin Bilgilendirme

Antalya Turizm Fuarı 26-27 Ekim tarihinde davetli 8 ülkeden 350 Sağlık Turizm Profesyoneli Acenteyi ve 20 ülkeden davetli 2000 Seyahat Acentesini ağırlamak üzere çalışmalarına son sürat devam etmekte.

Antalya Turizm Fuarı, Konaklama sektörü, Seyahat Acenteleri, Sağlık Turizm Hizmet Sağlayıcıları, Spor Turizm Profesyonelleri, Ulaşım Firmaları, Alternatif Turizm Ürünleri, Turizm Bilgi İşlem Şirketleri  ve tüm Turizm paydaşları için birbirinden farklı pazarları ve  turizm paydaşlarını aynı zamanda aynı mekânda buluşturan, ilgili sektörlerin ulusal ve uluslararası profesyonellerini bir araya getirerek ‘yerinde pazarlama‘ ilkesi ile gelişmelerinin değerlendirildiği, birebir pazarlama fırsatlarının oluşturulduğu, 2.000 uluslararası seyahat acente profesyonelinin davetli olduğu, alıcı ile ürün sahibini doğrudan buluşturan Türkiye’nin ve Akdeniz coğrafyasının en yenilikçi ve en verimli turizm fuarıdır.

Bu seneki trend temamız Sağlık ve Spor Turizm’i olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda Sağlık ve Spor Turizm’i için paneller ve etkinlikler düzenlenecek, Antalya Turizm Fuarında ilk defa özel salon açılacak olup, 8 ülkeden davetli olan 350 Sağlık Turizm Acentesi ve Profesyoneli ile buluşacaktır.

Davetli ülkeler:

Rusya60 Davetli
İngiltere60 Davetli
Almanya60 Davetli
İtalya40 Davetli
Romanya40 Davetli
Gürcistan30 Davetli
Hollanda30 Davetli
Balkanlar30 Davetli

SAĞLIK VE SPOR TURİZMİ DESTEĞİ

Antalya Turizm Fuarı Sağlık ve Spor Turizmi için “Desteklenen Yurt İçi Etkinlikler” listesine alındı.

Ülkemiz, sağlık ve spor turizmi alanında büyük bir potansiyele sahip olan ve dünya çapında tanınan bir destinasyondur. Türkiye’nin sağlık ve spor turizmi sektöründeki büyümesini teşvik etmek ve uluslararası pazarda rekabet avantajı sağlamak amacıyla T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından çeşitli destekler ve teşvikler sunulmaktadır. Bu kapsamda başvurumuz sonucu, Antalya Turizm Fuarı Sağlık ve Spor Turizmi için “Desteklenen Yurt İçi Etkinlikler” listesine alındı.

Sağlık ve Spor Turizmi firmalarının ATF23’e katılmaları durumunda %60 oranında stantlı katılım desteğinden yararlanmaları mümkündür.

İlgili link: https://ticaret.gov.tr/destekler/hizmet-sektoru-destekleri/hizmet-ihracatinin-tanimlanmasi-siniflandirilmasi-ve-desteklenmesi-hakkinda-karar/saglik-ve-spor-turizmi-hizmetleri-sektoru