HAKKIMIZDA

GM Center bünyesinde bulunan GMT Fuarcılık, Türk turizminin kalbi Antalya’da yeni bir vizyon ile kurulmuştur. GMT Fuarcılık turizm fuarlarına yenilikçi bir anlayış getirmeyi kendisine amaç edinmiş bir şirkettir. Gm Center; GMT Fuarcılık, GM Turizm ve Yönetim Dergisi, GMedia Reklam Ajansı, GM Hotels ve GMood Travel ile odağında turizm olan bir şirketler grubudur. 18 yıldır aylık olarak yayınlanan GM Turizm ve Yönetim Dergisi yine 12 yıldır düzenlediği QM Awards ile Türk turizm sektörünün en önemli turizm, yönetim ve kalite ödülleri çalışmalarını yurt dışına taşımaya başlamıştır.

ATF /Misyonu

Antalya Turizm Fuarının kuruluş amacı Türkiye Turizm ürünlerini “Yerinde pazarlama” ilkesi ile aynı çatı altında tüm pazarlara sunmak ve yaşatmaktır.

ATF Var oluş nedeni:
Ülke kalkınmasında önemli bir basamak olan turizm sektörüne, “Turizm memleket meselesidir” mottosuyla hizmet etmektir.

Her yıl ekim ayının son haftasında iki gün boyunca sadece turizm profesyonellerine yönelik gerçekleşen ATF, kendisini var eden “Turizm memleket meselesidir’’ mottosuyla sektör profesyonellerine turizmin kalbi Antalya’da ev sahipliği yapıyor. Her yıl yeni fikirleri ve birliktelikleri kendine has vizyonu ile büyük bir platformda buluşturuyor.

 

ATF / Vizyonu

2004 yılında GM Center çatısı altında kurulan ve 18 yıldır turizm profesyonellerinin referans kaynağı olarak aylık yayınlanan GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ, 2014 yılından bu yana güncel haber portalı gmdergi.com ile turizm endüstrisine katma değer yaratmaya devam ediyor. GM Dergi tarafından 2010 yılında faaliyete geçen Turizm sektörünün en geniş kapsamlı ödülleri QM Awards’ı sektöre kazandıran GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, yine sektöre katkı sunmak amacıyla 2019 yılında GMT Fuarcılık şirketini kurarak Antalya Turizm Fuarı’nı turizmin kalbi Antalya’ya kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor.

GMT Fuarcılık, GM Center bünyesinde barınan turizminin kalbi Antalya’da, bir vizyon ile turizm fuarlarına yeni bir soluk getirmeyi kendisine amaç edinmiş bir şirkettir. 2019 yılından itibaren başlattığı Antalya Turizm Fuarı, turizm ürünlerinin ‘’Yerinde pazarlama’’ ilkesini büyük bir istikrarla devam ettirmektedir.

 

ATF / Kimler Katılıyor?

ATF’ye; konaklama sektörü markaları, ulusal ve uluslararası operatörler, offline ve online pazarlama ve satış acenteleri, seçkin markalar, ulusal ve uluslararası turizm destinasyonları, ülkeler, havayolu firmaları ve transfer hizmetleri, uluslararası teması olan firmalar, bilişim ve teknoloji, etkinlik ve organizasyon firmaları, reklam ve PR ajansları, üniversiteler, yerel yönetimler, ticaret odaları, hizmet ve insan kaynaklarına dayanan, markasını pazarlamak hedefinde olan profesyoneller katılacaktır. Türkiye otellerini, Türkiye ile tüm dünya pazarlarına misafir üreten birbirinden farklı seyahat acentelerini, Türkiye kaynak pazarlarının en etkin tur operatörlerini ve turizm sektörüne hizmet, bilgi, kabiliyet üreten firmalarını ATF’de bir arada bulabileceksiniz.

ATF / Her Şey Dahil Fuar Konsepti

Antalya Turizm Fuarı, bir benzeri daha olmayan “HER ŞEY DAHİL ATF” konseptine imza atmanın gururunu yaşıyor. Standart dizaynı, sadeliği ve daha önce hiç görülmemiş konsept bütünlüğü ile tüm katılımcılara fuarda benzersiz bir hizmet anlayışı sunuyor. Stant tasarımı, kurulumu, yiyecek-içecek hizmeti, ücretsiz internet hizmetlerini bir paket halinde sunuyor. ATF’nin katılımcıları ise iki günlük fuar boyunca sadece iletişim ve iş birliğine konsantre oluyor.

 

ATF / Kurucusu

ATF Kurucusu: GMT Fuarcılık ve GM Center Yk. Bşk. Selçuk MERAL‘dir. İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu olan Selçuk Meral İngilizce, Almanca ve İtalyanca dillerine vakıf olup 16 yaşı itibari ile Turizm sektörüne hizmet etmektedir. 32 yıldır sektöre hizmet ederek, uzun yıllar profesyonel olarak çalışmasının ardından Türk Turizmine 2004 yılında sektörün en önemli yayınlarından olan GM Turizm & Yönetim Dergisini, 2010 yılında sektörün en geniş tabanlı ve kapsamlı Turizm ödülleri olan QM Awards‘ı kazandırmıştır. GMEDIA – “reklam ajansı” ve GMHOTELS – “hotel yönetim danışmanlık” markaları ile birlikte GMOOD Travel – seyahat acentesi – faaliyetlerinde de bulunan GM CENTER çatısı altında Selçuk Meral’in son girişimi GMT Fuarcılık’tır. GMT Fuarcılık Antalya Turizm Fuarı ve Last Minute Fair ile Türkiye ve dünya turizm endüstrisine değer üretmektedir. Evli ve 2 çocuk sahibi olan Selçuk MERAL tüm Türkiye Turizm Profesyonelleri gibi memleket ve turizm aşığıdır.